Про це захворювання і піде мова в статті, підготовленій мною спеціально для Мірсоветов. Хотілося б розповісти, що є мастопатія і, звичайно ж, торкнутися питання її лікування.
Як виникає мастопатія?
Для розвитку мастопатії потрібний поштовх, який запустить хворобу. Це може бути тривалий стрес, інфекційні захворювання, аборти, куріння, алкоголь, відсутність грудного вигодовування і, таке модне нині, загоряння топлесс. Велике значення має і спадковість. Якщо у вашої мами і бабусі була мастопатія, вам потрібно відвідувати маммолога не рідше два раз на рік.Окрім цих чинників, обов'язковим для розвитку мастопатії є гормональний дисбаланс – це пов'язано із зміною рівня Прогестерону в крові жінки. Рівень цього гормону міняється залежно від фази менструального циклу і емоційного стану жінки.
Ніхто з нас не застрахований від випадкових травм молочної залози: штовхнули в натовпі, притиснули в товкотнечі метро... і, будь ласка, груди стають хворобливими, з'являються ущільнення... Ці ущільнення утворені фіброзними змінами тканин – розростається сполучна тканина і підміняє собою нормальні тканини молочної залози.
Діагностика мастопатії

Коли ви відмітите у себе підозрілі симптоми, можна спробувати визначити мастопатію самостійно. Для цього потрібно роздягтися до поясу, встати перед дзеркалом, підняти одну руку і уважно оглянути молочну залозу. Якщо немає жодних зовнішніх змін (а вас повинні відразу насторожити ділянки зміненої шкіри: тоншою, потовщеною, зморшкуватою, шкіра як «лимонна кірка»), то можна починати пальпувати. Починаючи від пахвової западини, акуратно промацайте груди, всі долі молочної залози. Ознакою мастопатії будуть нерівномірні ущільнення, кульки під шкірою, можливо, хворобливі при пальпації. Провівши самодіагностику, звертайтеся до лікарки. Він призначить вам УЗИ-обследование або рентген, аби встановити точний діагноз і приступити до лікування.
Лікування мастопатії
Якщо вчасно звернутися за медичною допомогою, можна зупинити перебіг хвороби на ранніх стадіях і не допустити таких жахливих наслідків, як переродження мастопатії в ракову пухлину, наприклад.Якщо ви звернетеся до маммологу із скаргами на біль в грудях перед місячними і виділення з сосків, швидше за все лікарка призначить вам іммуномодулірующие, антіоксидантниє препарати рослинного походження, багаті йодом і вітамінами А, Е, С. Еті препарати здатні зупинити мастопатію і повернути грудям нормальний стан.

У самих запущених випадках при мастопатії розвиваються кісти молочної залози (утворення, заповнені рідиною). Раніше них видаляли повністю, разом з молочною залозою, але тепер хірург видаляє лише уражену ділянку, груди залишаються на місці. Про операцію нагадуватиме лише тонкий шрам, який абсолютно не помітний під одягом. Проте, це не страхує жінку від розвитку мастопатії на молочній залозі, що залишилася .
При кістах молочної залози лікарка може призначити пункцію кісти (всередину вводять голку і відсисають її вміст). Перед проведенням пункції обов'язкові комплексне обстеження: пальпація, УЗІ – для жінок до 40 років, мамографія – для жінок більш старшого віку. Ніхто не стане робити вам пункцію «просто так» – якщо лікарка призначає цю процедуру, значить, у нього є підстави вважати, що на змінених мастопатієй тканинах молочної залози може виникнути ракова пухлина. Проте, є різні форми мастопатії, і далеко не кожна з них може переродитися в рак. Якщо після пункції кісти утворюються знов, то процедура призначається повторно або приймається рішення про оперативне втручання. Відкачування рідини (пункція) проводиться не лише з метою видалення кісти, після також проводиться біопсія. Біопсія – це мікроскопічне дослідження тканин, що дозволяє визначити, чи є злоякісні зміни в молочній залозі. Як самий крайній метод лікування мастопатії в найважчих випадках удаються до повного видалення молочних залоз, замінюючи їх імплантантамі.
Запорукою успіху лікування мастопатії є лікування захворювання або стану, що викликав мастопатію. Так, для виявлення захворювання, що стало поштовхом до розвитку мастопатії призначають консультацію ендокринолога, проводять комплексне обстеження організму.
Профілактика мастопатії

Комментариев нет:
Отправить комментарий